گران‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین نقاط جهان برای خرید خانه

با گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید
شبکه خبری سی ان ان با انتشار گزارشی اشاره می‌کند که در طول هفت سال گذشته از نظر گران‌بودن زندگی در شهرها، هنگ کنگ در رتبه نخست قرار داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس اقتصادی- ممکن است هنگ کنگ، سیدنی و ونکوور هر یک در گوشه‌ای از جهان و دورافتاده از هم واقع شده باشند اما در یک نکته مشترک‌اند و آن این‌که هر سه دارای غیر‌قابل تحمل‌ترین بازار مسکن در جهان هستند و کمتر کسی استطاعت مالی پرداخت اجاره‌بهای این‌ خانه‌ها را دارد چه رسد به پرداخت پول برای خرید آن خانه‌ها.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ شبکه خبری سی ان ان با انتشار گزارشی اشاره می‌کند که در طول هفت سال گذشته از نظر گران‌بودن زندگی در شهرها، هنگ کنگ در رتبه نخست قرار داشته است. هزینه اجاره ۹ متر مربع در هنگ‌کنگ بالغ بر ۳۸۵ دلار است. «مارک الیوت» مشاور املاک می‌گوید که هنگ‌کنگ جزیره‌ای کوچک با ۷ میلیون نفر جمعیت گران‌ترین نقطه آسیا است.

با گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید+تصاویر

این شبکه خبری اشاره می‌کند که پس از هنگ کنگ، استرالیا در میان گران‌ترین مناطق جهان به چشم می‌خورد. هزینه مسکن در این کشور از دهه ۸۰ میلادی به این سو به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

سی ان ان اشاره می‌کند که تنها افرادی که در بازار املاک سیدنی و ملبورن می‌توانند بازی کنند روس‌ها، چینی‌ها و سرمایه‌داران خاورمیانه‌ای هستند و اکثر استرالیایی‌های بومی خود توان مالی سرمایه‌گذاری در این خانه‌های گران‌قیمت را ندارند.

سی ان ان در ادامه فهرستی از گران‌قیمت‌ترین بازارهای مسکن در سال ۲۰۱۷ میلادی را معرفی کرده است:

۱-هنگ کنگ، چین
۲-سیدنی، استرالیا
۳-ونکوور، کانادا
۴-اوکلند، نیوزیلند
۵-سن خوزه، کالیفرنیا
۶-ملبورن، استرالیا
۷-هونولولو، امریکا
۸-لس انجلس، کالیفرنیا
۹-سانفرانسیسکو کالیفرنیا
۱۰-بورنموث، بریتانیا

با گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۷ آشنا شوید+تصاویر

این شبکه خبری در ادامه به مقرون‌به‌صرفه‌ترین بازارهای مسکن در جهان نیز اشاره کرده است.

سی ان ان می‌نویسد: «امریکا مقرون‌به‌صرفه‌ترین بازار بزرگ خرید مسکن را دارد و در چهار سال گذشته در صدر فهرست قرار داشته است. حداقل قیمت برای خرید خانه در امریکا، در ویسکانسین و میشیگان بوده است. ژاپن و بریتانیا نیز از نظر مقرون‌به‌صرفه‌بودن خرید مسکن در مقام دوم و سوم قرار دارند.

در رتبه‌های بعدی نیز ایلینوی و پنسیلوانیا قرار دارند.